[layerslider id=”7″]

سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir 1402، از سوی بانک مرکزی، جهت ارائه تسهیلات ازدواج به زوج ها راه اندازی شده است. برای ثبت نام در این سامانه، می توان با ورود به سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، بخش ثبت نام جدید و همچنین، جهت مشاهده وضعیت درخواست تسهیلات ازدواج، از بخش مشاهده وضعیت، اقدام نمود.

برای مشاوره سامانه وام ازدواج ۱۴۰۲

 

باتوجه به شرایط اقتصادی موجود، زندگی های امروز، هزینه های زیادی درپی دارند و یکی از پر هزینه ترین و البته، بهترین و شیرین ترین اتفاق های زندگی، ازدواج می باشد. در همین راستا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با کمک سازمان ها و ارگان های مرتبط، سامانه ای را طراحی و ارائه کرده اند تا با اعطای وام ازدواج، به جوانان، در این اتفاق شیرین، همراه آنان باشند.

سامانه مزبور که جهت ارائه تسهیلات ازدواج، به متقاضیان آن می باشد سامانه وام ازدواج نام داشته و متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج، می توانند از طریق این سامانه، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، به صورت غیر حضوری و آنلاین، برای دریافت وام ازدواج، اقدام نمایند.

باتوجه به اینکه ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۲، اینترنتی است و شاید، برخی از افراد، اطلاعات کافی درمورد نحوه ثبت نام آن نداشته باشند در ادامه، در مورد نحوه ورود به سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir، معرفی سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، نحوه ثبت درخواست اینترنتی تسهیلات ازدواج ۱۴۰۲ و همچنین، راهنمای مشاهده وضعیت ثبت نام در این سامانه، مطالبی آورده شده است. در پایان نیز به این سوال پاسخ داده شده که سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است.

 

برای ورود به سامانه وام ازدواج کلیک کنید.

 

سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir

 

کاربران برای ورود به سامانه وام ازدواج باید به آدرس ve.cbi.ir مراجعه کنند.

 

معرفی سایت وام ازدواج ۱۴۰۲ ve.cbi.ir

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، برای کمک به زوج های جوان که در شرف ازدواج هستند، کمک هزینه ای با عنوان وام ازدواج، در نظر گرفته است. مبلغ وام مذکور، طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، در سال ۱۴۰۲، افزایش داشته است و مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان می باشد و افراد، با توجه به شرایط سنی و دیگر شرایط خاصی که دارند، می توانند این تسهیلات را دریافت کنند. بنابراین، ممکن است این سوال برای افراد واجد شرایط، مطرح شود که در حال حاضر، سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است؟

در سال های گذشته، ثبت نام وام ازدواج و تمام مراحل آن، از جمله ثبت نام در سامانه ثنا برای احرازهویت و آدرس متقاضیان وام، همانند تمامی تسهیلات و خدمات بانکی دیگر، به صورت حضوری و با مراجعه به یکی از شعب بانک های معرفی شده از طرف بانک مرکزی، صورت می گرفت؛ اما همانطور که بیان شد، امروزه این عملیات، به صورت اینترنتی، انجام می شود و متقاضیان، برای دریافت وام ازدواج بانک سپه و همینطور دریافت این وام از سایر بانک ها، ابتدا وارد سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir شوند.

این سایت، که همانند سامانه بام بانک ملی، دارای امکانات متعددی بوده، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طراحی و راه اندازی شده است که یکی از معتبر ترین سایت ها، جهت ارائه تسهیلات بانکی می باشد و با توجه به اینکه قرار است افراد متقاضی، تمام اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، می بایست، در مرورگر های خود، آدرس آن را جستجو کنند. زیرا، ممکن است، با تایپ و جستجوی عناوینی، مانند وام ازدواج، ثبت نام وام ازدواج و از این قبیل عناوین هم، سایت مورد نظر یافت شود؛ اما، بهتر است از آدرس اصلی سایت، یعنی همان ve.cbi.ir استفاده کنند.

البته، در پاسخ به این سوال که سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است، در حال حاضر، بیشتر بانک های جمهوری اسلامی، برای خود، سایت و نرم افزار هایی طراحی و تولید کرده اند که شاید از طریق آن ها هم بتوان جهت دریافت وام های مختلف، همانند وام ازدواج ثبت نام کرد؛  اما، بهترین و سریعترین روش، همان روش ابتدایی، یعنی مراجعه به سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir 1402 می باشد که در ادامه، نحوه ثبت نام در این سایت، آموزش داده می شود.

 

ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج از سامانه ve.cbi.ir

در بخش قبل، به معرفی سایت وام ازدواج ve.cbi.ir پرداخته و به این سوال پاسخ دادیم که در شرایط فعلی اعطای وام ازدواج در کشور ما، سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است و از طریق چه بانک هایی می توان برای این وام، اقدام نمود.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دیجیتالی شدن امور، اکثر خدمات ارائه شده از سوی دولت و بخش خصوصی، از طریق اینترنت انجام می شود، بانک ها نیز از این امر، تبعیت کرده و خدمات خود را به صورت اینترنتی نیز ارائه می دهند؛ چرا که، خدمات اینترنتی، محدودیت ساعت ندارند و کاربر، در هر ساعتی که وقت آزاد داشته باشد، می تواند از خدمات مورد نظر خود، استفاده کند.

افرادی که قصد دریافت وام جهیزیه کالای ایرانی را دارند، می بایست از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه جهیزیه کالای ایرانی، به صورت غیر حضوری، اقدام نمایند.

یکی از این خدمات، ثبت نام برای انواع تسهیلات بانکی می باشد، مانند وام ازدواج که ثبت نام آن، از طریق اینترنت انجام می شود. به همین منظور، در ادامه، در رابطه با نحوه ثبت درخواست وام ازدواج، از طریق سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir 1402 توضیحات لازم آورده شده است.

جهت ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج ۱۴۰۲، ابتدا وارد سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir، شوید. سپس، از منوی سمت راست صفحه، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب نمایید.

 

سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir

 

در این مرحله، فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، برای شما نمایش داده می شود و می بایست اطلاعات خود را به طور دقیق، وارد نموده و سپس، گزینه ادامه را انتخاب کنید.

 

سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

 

در نهایت، اگر تمام اطلاعات وارد شده از سوی متقاضی، صحیح باشد، این اطلاعات، توسط سازمان ثبت احوال جمهوری اسلامی ایران، تایید شده و پیامی، حاوی کد رهگیری ده رقمی، برای افراد، نمایش داده می شود. این کد ده رقمی، جهت رهگیری وضعیت وام ازدواج است و در بقیه مراحل ثبت نام، تا زمان دریافت مبلغ وام، داشتن این کد، برای انجام مراحل دیگر و پیگیری وضعیت درخواست وام ازدواج، ضروری می باشد.

همچنین، فرزندان بازنشستگان کشوری، می توانند جهت ثبت درخواست خود، برای دریافت وام ازدواج، از طریق سایت sabasrm.ir، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر ، در رابطه با نحوه ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری، به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

 

 

مشاهده وضعیت درخواست در سامانه وام ازدواج ۱۴۰۲

سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir​، یکی از پلتفرم های تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد و همانطور که از نام آن، مشخص است، برای ثبت درخواست و همچنین، پیگیری تسهیلات ازدواج، زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی طراحی شده است. متقاضیان، می توانند پس از ثبت درخواست خود در برای دریافت وام ازدواج، از طریق سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir 1402، برای مشاهده وضعیت وام ازدواج خود، از طریق سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به صورت اینترنتی، اقدام نمایند.

افرادی که قصد دریافت تسهیلات نوزاد تازه متولد شده را دارند، می توانند برای ثبت نام وام فرزند آوری، از طریق شعب بانک های نماینده، اقدام نمایند.

برای مشاهده وضعیت درخواست وام ازدواج، ابتدا وارد سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج شوید. سپس، در منوی سمت راست صفحه، گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب نمایید.

 

سامانه وام ازدواج

 

در این قسمت، می بایست شماره ملی و کد رهگیری خود را وارد نمایید.

 

سامانه ve.cbi.ir

 

سپس، برای مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام وام ازدواج خود، گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کنید.

 

همچنین، زوجین، چنانچه در خصوص وام ازدواج درخواست شده، به دلایلی نظیر تاخیر در پرداخت یا سایر موارد، قصد ثبت شکایت داشته باشند می توانند، با مطالعه مقاله شکایت وام ازدواج که در لینک زیر، پیشنهاد گردیده، از مراحل این امر، مطلع گردند.

 

سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است

در بخش های قبل، در رابطه با هدف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، جهت طراحی سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir توضیح دادیم و همچنین، نحوه ورود به سایت تسهیلات قرض الحسنه و تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج، از طریق این سامانه، بیان شد.

اما، یکی از مشکلاتی که متقاضیان وام ازدواج، با آن مواجه می باشند، این مساله است که هنگامی که به سایت برخی از بانک ها برای ثبت نام وام ازدواج مراجعه می کنند، متوجه می شوند که سامانه بانک، برای وام ازدواج، بسته بوده و بنابراین، امکان ثبت نام برای آن ها، وجود ندارد. به همین دلیل، این سوال، برای این اشخاص، مطرح می شود که سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است؟

 

در پاسخ به این سوال که سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۲ باز است، باید گفت در حال حاضر، سایت بانک های ملت، پست بانک، رسالت، تجارت، ملی ایران، سپه، مسکن، رفاه کارگران، پارسیان، صادرات، آینده، گردشگری، پاسارگاد، اقتصاد نوین، عسکریه، شهر، کوثر، حکمت، ایران زمین، توسعه تعاون، دی، انصار، مهر ایران، سامان، امید، کشاورزی و سینا، برای ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۲، در دسترس قرار دارند و متقاضیان، می توانند با ورود به سایت این بانک ها، برای ثبت نام وام ازدواج اقدام نمایند.

 

همچنین، در پاسخ به این سوال که سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است، لازم به ذکر است که با توجه به اینکه بودجه این بانک ها، در مقایسه با حجم بالای تقاضای وام ازدواج، محدود می باشند، ممکن است سایت هر یک از این بانک ها، برای مدت زمان محدودی، جهت ارائه خدمات برای تسهیلات وام ازدواج، از دسترس خارج شوند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه وام ازدواج​ ​در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید. همچنین، کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه وام ازدواج پاسخ دهند.

سوالات متداول

 

۱- ✔️نحوه ورود به سامانه وام ازدواج به چه صورت می باشد؟

✔️برای ورود به سامانه وام ازدواج می توان از طریق مرورگر های اینترنتی و جستجو عبارت ve.cbi.ir اقدام کرد که در متن مقاله نیز توضیحات لازم آورده شده است.

 

۲- ✔️مبلغ تسهیلات ازدواج سال ۱۴۰۲ در سامانه وام ازدواج چه مقدار می باشد؟

✔️مبلغ تسهیلات ازدواج سال ۱۴۰۲ در سامانه وام ازدواج ۱۸۰ میلیون تومان می باشد که در متن مقاله توضیحات لازم آورده شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *